Aktuality

Máme štěňátka

Dne 13.6.2017 v noci se fence Lisego Nosa Viva Kalokagathia narodilo 5 štěňat, 3 fenky a 2 pejsci. 

 


/16. 6. 2017/

Máme nakryto : Lisego Nosa Viva Kalokagathia

Přes delší čekání na hárání jsme se konečně dočkali, naší "hvězdě"  jsme vybrali ženicha až v dalekém Španělsku, s cílem nepříbuzných štěňat na všechny jedince v naší části Evropy a také máme rádi něco neobvyklého.

Optimální dny pro spojení vycházely krásně na "prodloužený velikonoční víkend", avšak k vůli indispozici vybraného pejska jsme museli volit náhradníky v jiných zemích, chtěje zachovat vytčený záměr. Až dva dny předem a ve velké časové tísni se nám podařilo domluvit v Holandsku s Marion Van Zijl. Potenciálním otcem je mladý, velmi úspěšný králičí pes Wie - Anders Prima. Nakrytí proběhlo bez větších problémů dne 14.04.2017, sice s patřičným respektem ženicha, ten kdo zná naši fenku ví velmi dobře, jak se mohly námluvy odvíjet...:). Zlověstným mručením medvěda při svázání dávala najevo, že se jí onen akt asi moc nelíbil. Po rozvázání byla snaha ženicha se družit, ale bohužel nenašel žádnou odezvu.

Cestu do Holandska jsme si spojili s úžasnou procházkou po pobřeží Severního moře, návštěvou zámku a a jeho parku a v neděli ráno po snídani jsme se vydali na cestu domů. 

 

 

 


/17. 4. 2017/

V očekávání štěňat / Lisego Nosa Viva Kalokagathia /

Začínáme plánovat krytí a vybírat vhodné psy pro Lisego Nosa Viva Kalokagathia, u této fenky očekáváme hárání v nejbližším termínu.

 


/20. 2. 2017/

Šampion Šampionů 2016

21.1.2017 jsme se účastnili v Praze akce pořádané ČMKU ;  Šampion Šampionů 2016.                             Naše fenka Lisego Nosa Viva Kalokagathia obsadila 1. místo ve skupině IV. FCI a stala se Šampionem Šampionů / BIG I. /pro rok 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=8iCTyXTtWBk&feature=youtu.be

 


/22. 1. 2017/

Shrnutí r. 2016

Rok 2016 jsme v aktualizacích na tomto webu velmi zanedbávali, pokusíme se napravit....:). Krátce shrneme. Byl to rok zaměřený především na pracovní zaměření našich psů, zejména fenky Lisego Nosa Viva Kalokagathia, která se začala projevovat velmi sebevědomě vůči škodné, proto jsme se rozhodli absolvovat některé silně obsazené mezinárodní soutěže v zahraničí s různou škodnou. Výsledky byly více než excelentní, kdy svým způsobem práce a rychlostí byla schopná porážet i velmi zkušené standardní jezevčíky - matadory, už pracovními tituly ověnčené. Nutno však podotknout, že vše za max. opatrnosti a obezřetnosti, protože nikdo soudný netouží po zranění svých miláčků.                                                                                Už v minulosti jsme se velmi často se všemi našimi psy zaměřovali spíše na zahraničí, s cílem poznávání zvyků, tradic u našich přátel v Polsku, Litvě,Lotyšku, Estonsku. Myslíme si, že způsoby a tradice v těchto zemích zatím tolik neutrpěly civilizací, všudypřítomnou hektikou. Lidé, se kterými se dnes už pravidelně na akcích setkáváme jsou milí, příjemní a vše přející, můžeme konstatovat, že jsme se zatím nikde nesetkali se závistí, nepřejícností a pomluvami, jak tomu bývá už dnes obvyklé v ČR i SR. Vyhrává vždy ten nejlepší, ať je odkudkoliv, všichni přejí každému ( i III. cenu za nejnižší počet bodů). Pokud někdo neuspěje, nikdo negativně nekomentuje, proč se stalo " jak se stalo ", či je výkon psa nebo pes samotný, či vůdce takový nebo onaký. Zřejmě díky tomu jsou účasti na těchto mezinárodních akcích impozantní, není výjimkou např. 60-70 účastníků ze 6-7 zemí Evropy.  Za posledních pár let, jsme získali ve výše uvedených zemích velký počet přátel, se kterými se vždy rádi několikrát do roka setkáváme. Výsledky z r. 2016 jsou u našich psů jednotlivých oknech zapsány a aktualizovány.                                                                               Naše vesměs pozitivní zkušenosti posledních let u těchto "cest za poznáním" s našimi čtyřnohými členy rodiny vedly i některé naše přátele k rozhodnutí vyzkoušet, poznat něco nového " čerstvě přírodního".       V červenci 2016 se uskutečnila první početná výprava českých chovatelů a majitelů jezevčíků a teriérů do lotyšského Dalderi, odkud si každý, i přes cestu cca mim. 1200 km, odvezl pěkné zážitky a výborné výsledky svých psích svěřenců. Pro rok 2017 vyplývá závěr opět organizovat výjezdy do "pobaltských zemí" skoro na pobřeží Baltu, kde čisté borové lesy s podrůstem borůvčí sahají až k moři.    V roce 2017 bychom velmi rádi nakryli naši fenku Lisego Nosa Viva Kalokagathia nějakým zajímavým nepříbuzným pejskem, s očekáváním krásných, zdravých a šikovných štěňat.   

 


/30. 12. 2016/

Štěňata jezevčíků trpasličích/králičích drsnosrstých

V úterý dne 11.8.2015 se narodila 4 štěňátka ( 2 psi, 2 fenky ), velmi vyrovnaný vrh.

Podrobnosti k rodičům lze najít :

 Otec :...http://www.jezevcik.net/pes.php?id=4

 Matka : http://www.jezevcik.net/pes.php?id=3


/12. 8. 2015/

Štěňata jezevčíků trpasličích drsnosrstých

V polovině srpna 2015 očekáváme štěňata ze spojení Amir Argi Yahaanel / Why Not ? Kalokagathia Fai. Předpoklad výborných povah, exteriérů a loveckých vloh.

Bereme záznamy na štěňátka k odběru cca v 1/2 října.

 

 


/25. 7. 2015/

Mezinárodní soutěž v norování ( CACT ) - Raccoon

Na pozvání ruských a lotyšských přátel jsme se vydali na Mezinárodní soutěž v norování ( CACT ) - Raccoon do lotyšského Dalderi. Cesta cca 1200 km nás provedla celou Litvou a Lotyšskem až k lotyšskému pobřeží Baltského moře. Sever Lotyšska je úžasný svou přírodou a naprosto skvělými lidmi.

Soutěž v kontaktním norování byla určena pro jezevčíky a teriéry s volbou škodné ( psík mývalovitý, liška, jezevec ). Většina přihlášených volila psíka mývalovitého, který se předvedl jako velmi neústupný a úporný, potíže s ním měli i někteří jagdteriéři.

Z naší smečky se účastnili soutěže Amir Argi a Lisego Nosa Viva, kteří ve své skupině obsadili 2. a 3. místo, s diplomy II. stupně a počty bodů 88 a 90 z maxima 100 b.

Do Dalderi se už těšíme na příští rok, protože atmosféra, vstřícnost a přátelskost pořadatelů, místních lidí je mimořádná, tak jako setkání s přáteli.

 

 


/22. 7. 2015/

INTERNATIONAL DOG SHOW 16-17.08. 2014 (Double CACIB) Uzhgorod

16.8.2014 jsme se podnikli cestu na mezinárodní výstavu na Ukrajinu, Uzgorod, rozhodčí Lenka Frnčová : Amir Argi Yahaanel /tř. pracovní/: V1, CAC, CACIB, BOB. Why Not ? Kalokagathia Fai /tř.šampiónů/: V1,CAC,CACIB,BOB,BIG II. Why dále splnila podmínky pro CH Ukraine, který si odvezla s sebou domů a podmínky pro ICH.


/17. 8. 2014/

Štěňátka

Why se v pátek 15.8.2014 začala hárat, krytí proběhne cca koncem příštího týdne, věříme, že vše bude v pořádku a štěňata lze očekávat po 25.10.2014. Otcem štěňat bude Amir Argi Yahaanel, pejsek z našeho odchovu, jediný potomek Zack Hycon ve střední Evropě. Oba rodiče mají výbornou povahu a věříme, že štěňátka budou stejně úspěšná jako předkové.


/17. 8. 2014/

Nový přírůstek do naší psí smečky

Novým členem naší smečky se stala nádherná fenka jezevčíka trpasličího drsnosrstého z Ruska od paní M.G. Kovalenko, nepříbuzná na linie v ČR a SR.


/1. 1. 2014/

Why Not - ZN ( bezkontaktní norování )

27.10.2012 se uskutečnily poslední ZN v r. 2012 v naší oblasti ( OMS Kroměříž - MS Přílepy ). Podzimní počasí se ukázalo v tom nejhorším, prudký vydatný déšť po celou dobu zkoušek pravidelně plnil noru vodou a všichni psi museli prokázat nejen odvahu, ale i dostatek odhodlání zvládnout i tuto překážku, která se pro mnohé z nich stala takřka nepřekonatelnou. Poděkování patří normistrům a celému sboru rozhodčích, kteří ve velmi těžkých podmínkách objektivně a spravedlivě posoudili všech 15 přihlášených.

Why Not šla do nory jako 14., kdy byla nora nejen už plná vody, ale i bláta, předvedla však jistý a výborný výkon na plný počet bodů ( 84 ) s výrazně nejrychlejším časem ( 13 s) .

    


/2. 11. 2012/

Štěňata

08.08.2012 se narodil 1 pejsek z velmi perspektivního nepříbuzného spojení Grapy z Manětínské ulice x Zack Hycon. Oba rodiče jsou typickými představiteli jezevčíka drsnosrtého králičího, oba jsou ICH a Ch několika zemí. Zřejmě zůstane doma, protože je to jediný potomek po Zack Hycon ve střední Evropě. Těsně po krytí naší fenky Grapy byl Zack prodán do Švédska.

 

ICH Zack Hycon

Zack Hycon

ICH Grapy Z Manětínské ulice

Grapy z Manětínské ulice


/10. 8. 2012/

Why Not - mezinárodní BZ

28.07. - 29.7.2012  absolvolava Grapy ve věku necelých 14-ti měsíců ve II. a III. ceně mezinárodní BZ v polském Grebowu.


/2. 8. 2012/

Krytí - očekávaná štěňata - cesta za ženichem k Baltu

7.6.2012 jsme se vydali za vybraným psem Zack Hycon do polského Gdaňsku. I přes fotbalové šílenství proběhla cesta v pořádku, tak jako samotné krytí Grapy z Manětínské ulice. Zack je velmi pěkný pes s vynikající povahou. Kryje převážně ve Skandinávii a v Rusku. Krytí naší Grapy bylo prvním krytím české fenky a zřejmě i posledním. Věříme, že vše dopadne dobře a budeme se moci těšit na velmi perspektivní štěňata.


/3. 7. 2012/

Nový přírůstek

Máme nový přírůstek do naší smečky - drsnosrstou fenku.

Why not? Kalokagathia Fai

Why je z opakovaného spojení Kaa del Gotha x Jeanne d´Arc Kalokagathia Fai (sestra našeho Jeana, který jí bude určitě hodným strýčkem a naučí ji všem lumpárnám).


/30. 7. 2011/